Текущее время: Чт мар 28, 2024 12:18 pm

Часовой пояс: UTC + 3 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Українці проти телевізора
СообщениеДобавлено: Вт фев 08, 2011 2:56 am 
Українці проти телевізора
Аргументів не дивитися «зомбоящик» стає дедалі більше. Тиждень виокремив основні причини, з яких українці відмовляються від ТБ

Причина перша: он-лайн перемагає.
Подивитися кіно чи весь серіал без реклами в будь-який зручний час – перевага безсумнівна. Ледь не кожен український юзер може сьогодні дозволити собі закачати чималий відеофайл. Але річ не лише в техніці. Мережа поступово, але впевнено знищує монополію ТБ. Як на розваги, так і на інформацію. Жодне гумористичне шоу не здатне конкурувати з Youtube, як жодне реаліті-шоу – з соціальними мережами. В інтернеті немає потреби чекати на час випуску новин – вони завжди під рукою в режимі он-лайн.

Переконливо виглядає американська статистика: якщо в 2005-му, за даними Forbes, пересічний мешканець Штатів проводив із пультом у руці понад 12 годин щотижня, при цьому в інтернеті «висів» щонайбільше 9 годин, то в 2010-му ці показники істотно змінилися на користь он-лайну: понад 13 годин у мережі й дещо менше перед телевізором.

Причина друга: для «біомаси».
Часом з-поміж попси, політичного гавкання на ТБ виринає щось ніби розумне чи бодай пізнавальне. Принаймні так здається з анонсів. Коли починаєш дивитися таку передачу, то спочатку намагаєшся терпляче пережити інтродукцію, що складається з фактів, які відомі тобі ще зі шкільної програми, потім вислуховуєш експертів, у словах яких теж не знаходиш нічого, окрім банальщини та буденщини, потім кілька доволі сумнівних версій і вже спостерігаєш титри. Інколи людям потрібні роки для до того, щоб збагнути, що не варто очікувати від ТБ чогось розумного. Адже у своїх обрахунках телевізійні маркетологи орієнтуються на рейтинговість, масовість видовища, бо це гарантує прибутки. Тож годі дивуватися, що на екранах стільки примітиву, криміналу і псевдоемоцій.

Якщо ж людина як глядач не готова до споживання сенсацій про безпохмільну горілку, магів-екстрасенсів чи сімейних драм із життя поп-зірок, то рано чи пізно вона втрачає інтерес до телебачення.

Причина третя: російщина.
Російська експансія нині помітна чи не в усіх сферах нашого життя. Але на ТБ вона є такою відчутною, що навіть п’ятирічні діти в україномовних родинах часом спантеличують батьків запитаннями: «А чому в телевізорі все російською?» Справді, телепродукту з РФ (див. №2 Тижня) на наших каналах аж надміру, дійшло до того, що в день річниці Голодомору в програмі загальнонаціонального каналу може значитися відверто антиукраїнський треш, як-то «Ми з майбутнього-2».

Продюсери українських телеканалів пишаються невпинним зростанням власного продукту. Однак у більшості передач помітні меншовартість і колоніальні реверанси. Достатньо поглянути на будь-яке талант-шоу – там у журі обов’язково сидять guest stars із Росії.

«Російські фільми і серіали, яких так багато на нашому ТБ, – це примітивний сюжет, бездарні актори й дуже часто намагання скопіювати якийсь західний взірець. До того ж постійна пропаганда «великої і могутньої» Росії, – каже Наталія Заїка, спеціаліст із комунікації Київської школи економіки. – Концерти російської попси і шоу теж дивитися неможливо. Одні й ті самі люди, які співають(розповідають) одне й те саме. У гумористичних передачах на зразок «Прожекторперісхілтон» чи Comedy club дуже часто глузують з України. Я вважаю, що такі програми взагалі не можна демонструвати, тому не дивлюся ТБ».

Причина четверта: брак часу. У мешканця великого міста до восьмигодинного робочого дня зазвичай додається ще півтори-дві години на дорогу, тож особистого часу залишається небагато – чотири-п’ять годин увечері. Про це свідчить така статистика: за даними компанії GfK, у містах із населенням понад 50 тис. люди щодня витрачають на ТБ 3 години 54 хвилини, тоді як мешканці менших населених пунктів – 4 години 8 хвилин.
«Не вистачає часу на телебачення, – каже Богдан Логвиненко, український блогер. – Щоразу, коли зі мною ділиться хтось своїми враженнями від переглянутого «Шустер Live» чи якогось іншого болота, щиро дивуюся. Не можу зрозуміти, як може бути цікавою перепалка чинуш, які мають обмежений словниковий запас і говорять постійно про одне й те саме».

Причина п’ята: вияв протесту. Люди, здебільшого молоді, що прагнуть якось виокремитися з маси, завжди схильні до оригінальних витівок. Хтось пристає до доктрини чайлд-фрі (рух, спрямований на відмову від народження дітей), фриганізму (крайнім виявом якого є принципове харчування зі смітників) чи ще якихось екзотичних вчень. Публічна відмова від ТБ також виглядає явищем такого порядку. Це стає виявом протесту, нонконформізму, незгоди з суспільними стереотипами.

Цей протест не є таким уже безглуздим, як може здатися на перший погляд. Коли в країні запроваджується цензура, то ТБ стає першою жертвою. За часів Леоніда Кучми траплялися опозиційні газети, але критикувати президента з великого екрана було неможливо. Підцензурність ТБ дається взнаки і сьогодні: важко не помітити тенденційності теленовин у таких гігантів ефіру, як «Інтер», чи позбавлення ліцензій нелояльних до влади каналів.

Хтось висловлює цей протест тихо і просто не бере до рук пульт від телевізора. А найрішучіше налаштовані активісти навіть вдаються на акцій на кшталт «убий у собі телевізор» чи «жити, а не дивитись», кульмінацією яких є показове знищення стареньких «зомбоящиків».

Причина шоста: допомога духовному ворогу. Відмовлятися від телевізора змушують також релігійні переконання. У світових релігіях не існує чітких заборон щодо телебачення, хоча священики у своїх проповідях часто закликають людей менше витрачати часу на перегляд ТБ.

«Кумири, зірки, хіти ТБ – це антиподи християнських цінностей. Глядача вводять у світ цінностей двадцять п’ятого учасника групи «Поющіє труси», – каже Роман Кульчинський, перекладач, який вважає себе ортодоксальним християнином. – ТБ виховує середньостатистичну біомасу, яка мріє не про спасіння, а про великий капітал і перепустку до світу поп-культурної еліти. Для дітей ТБ із часом стає вчителем «житейської премудрості», а в батьків краде спілкування зі своїми чадами. «Яскраво запаковані цінності» ТБ переможуть у боротьбі з сімейними цінностями або зовсім явно, або на підсвідомому рівні».

Причина сьома: розвага нещасних. Не так давно в журналі Social Indicators Research вчені університету Мериленд опублікували результати свого 30-річного дослідження: люди, які почуваються нещасливими, найбільше часу проводять перед телевізором. Статистика така: соціально активні люди, що зазвичай почуваються щасливими, знаходять час на спорт, книги і громадську діяльність. Тоді як нещасливі не знаходять, чим себе зайняти, і проводять перед телевізором на 20% більше часу.

Цікаво, що ті, нещасні, які приносять увесь свій вільний час у жертву ТБ, не отримують від цього задоволення. Вони дивляться телевізор від неспроможності підшукати альтернативу цьому заняттю. Таку поведінку мерилендські вчені тлумачать як подібну до наркотичної: тимчасове задоволення, яке заповнює надлишок часу і відчуття невдоволення як наслідок.

Для українців ТБ – також супутник нещастя. За даними GfK, за перші п’ять місяців 2009-го телеперегляд в Україні зріс на 7,2%. Цей період збігся з початком кризи, падінням доходів громадян і різким зростанням безробіття.

Чи є життя без ТБ?

Тиждень з’ясував, чому творчі люди відмовилися від українського телебачення


«Це ж оглуплення глядачів!»
Василь Герасим’юк, поет
Я не дивлюся телевізор, у мене вдома його немає. Іноді я дивлюся в інтернеті «Культуру», іноді «5 канал», деякі передачі «Першого». І це все. Наше українське телебачення, по-перше, не українське. По друге, ці численні ток-шоу неможливо терпіти. Це ж оглуплення глядачів! Там абсолютно немає чого дивитися. Нашу «Культуру» транслюють у кабельному режимі, а в Польщі це один із найпрестижніших каналів. У Хорватії взагалі два таких канали. Я дивлюся польську «Культуру» й завжди дивуюся, наскільки це сильний і дивовижний канал. Натомість українське телебачення найнижчого рівня з-поміж можливих. Коли з’явився «1+1», він хоча б дублював нормальні фільми нормальною мовою, поки там працював поет Станіслав Чернілевський. А тепер там демонструється така сама попса, як скрізь. Кіно абсолютно неможливо дивитися. Культурних програм узагалі немає. Безкінечні серіали. У мене глухе й понуре неприйняття нашого телебачення.

«Цей техзасіб залишився у минулому столітті»
Олександр Ярмола, лідер гурту «Гайдамаки»
У мене особисто вже п’ять чи шість років немає телевізора, я від нього відмовився. Коли переїжджав з однієї квартири на іншу, просто викинув його, а нового не купував. У мене був беушний німецький телевізор, який я придбав за кордоном ще на початку 1990-х. Весь час думав, що коли він поламається, то викину його. Але він не ламався. Тому я позбувся його. Цей техзасіб залишився у ХХ столітті. Усі «Гайдамаки» відмовилися: хтось під час переїзду викинув, у когось він ще стоїть за інерцією, але вже не вмикається. Ми навіть не знаємо, що там показують. Приходимо на інтерв’ю і трошки в шоці буваємо від того, що там бачимо. Інтернет – набагато вільніше джерело інформації. Ось тільки бажано, щоб українці володіли не лише українською та російською, а й англійською мовою. Вона надає ширший доступ до інформації. Що більше інформації через себе пропускаєш, то краще можеш за допомогою внутрішньої логіки виокремити з неї об’єктивну.

«Телевізор їсть ложкою дитячий мозок»
Олесь Санін, кінорежисер
Я вже з рік зовсім не дивлюся телебачення. У мене вдома три телевізори, але вони не мають антени й використовуються як монітори. Чи почнеться завтра ядерна війна, дізнаєшся і в інтернеті. А цікавості до якихось програм вже давно не виникає. З інтернету качаю фільми, навчальні програми для дітей. З погляду виховання дітей, телевізор їсть ложкою їхній мозок, нехай краще книжки читають. Відмовитися від телевізора легше, ніж від куріння. Це психіатричний алкоголізм. Ще один член сім’ї, який у тебе забирає життя. Навіщо? У мене дуже багато друзів, які вимкнулися з розетки. Якщо запитують: «А ти бачив оце?», кажу: «Ні». І все, інша тема для розмов дуже легко знаходиться. Якщо щось справді цікаве, його дуже легко знайти в інших джерелах і з задоволенням переглянути. Ми живемо у фантастичній піратській країні, доступ до всього поки що є, тож із цим жодних проблем немає. У моїх друзів, керівників продакшнів, які займаються виготовленням телевізійних програм і реклами, просто немає на телебачення часу. Не думаю, що від цього вони стали гіршими фахівцями.

«Мене шляк трафляє, коли його дивлюся»
Місько Барбара, фронтмен гурту «Мертвий півень», актор театру «Арабески»
Я належу до того числа снобів, які не можуть дивитися українське телебачення. На щастя, кабель дає можливість дивитися History Сhannel, Animal Planet чи BBC. Ну і фільми, яких багато. Час від часу знову переглядаю новини на «5 каналі», але потрапляю на них переважно під час перемикання каналів. Від українського телебачення відмовився, тому що не можу. Мене шляк трафляє, коли його дивлюся. Мене дратує все: тотальна непрофесійність, тотальна продажність, брехливість – усі противні слова одразу в голову лізуть. Суспільство не мусить бути залежне від телевізора. Безперечно, його дебілізуючий вплив досить потужний. Це такий дебілізатор тепер. Щоразу більше людей доходять того самого висновку. Молодь його не дивиться і правильно робить, від нього відмовляється все більше старших людей. Безперечно, є ця звичка, вихована ще в радянському союзі, коли всі по струнці о дев’ятій годині «смотрят програму «Время». Але вже хоча б трошки більший вибір. Є кілька каналів, на яких коли-не-коли промайне якась думка.

“Мені це не цікаво”
Наталка Сняданко, письменниця
Я зроду не дивилася українського телебачення – лиш новини. Телевізійні програми у форматах шоу, розмови між якимись людьми, яких я не знаю, мені нецікаві. Ефект подібний до того, коли приїжджаєш у якусь країну,
в якій тобі кажуть: ось, це наша найбільша зірка. Ну й що з того? В це треба вникати, запам'ятовувати їхні прізвища. Я не почуваюся до цього причетною. Новини і фільми – це інша історія. Їх можна дивитися
по телебаченню або знаходити в інших джерелах. Зараз новини зручніше дивитися в інтернеті. Там принаймні знаєш сайти, яким можеш довіряти. Коли починається розмова, наприклад у перукарні, хто що вчора дивився, я не знаю, про що йдеться. Але мені цього й не бракує. Телевізор у нас є, але діти не знають, що буває телебачення, вони дивляться лише з дисків. Може, ТБ й виконує якусь суспільну функцію, але я не охоплена цим процесом. Якщо цікаві передачі і трапляються о п'ятій ранку, то в той період, коли можна сісти і подивитися телевізор по всіх каналах нічого цікавого немає. Відповідно, мені не зрозуміло, навіщо на це витрачати час.

http://www.ut.net.ua/Culture/8098


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: Українці проти телевізора
СообщениеДобавлено: Вт фев 08, 2011 3:21 am 
Не в сети
Магистр
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вт сен 19, 2006 7:51 am
Сообщения: 11013
Откуда: C.-Петербург
Благодарил (а): 965 раз.
Поблагодарили: 2108 раз.
Кредо: Dum spiro spero
Пол: Муж
Устремили все на свете свои взоры на экран.
Смотрят взрослые и дети передачи со всех стран.
Временами от испуга дети жутко вопиют.
Возмущается супруга: "Что за чушь передают?"
Ежедневная программа передышки не дает.
Учтено "до милиграмма": бес и пляшет и поет.
От молитвы отвлекает этот злостный лиходей.
На преступность он толкает одураченных людей.
Молодежь вся развратилась по программе сатаны.
В дармоедов превратилась в паразитов для страны.
Неспокойно в каждом доме брат для брата стал врагом.
Беззаконье как в Содоме совершается кругом.
Никакого "Гуманизма" телевизор не дает.
Лишь в угоду атеизму он и пляшет и поет.
Всяки новшества и моды вредоносны для детей.
Демонстрирует бесплатно этот кнопочный злодей.
Под иконою лампада не горит в углу святом:
Поселился слуга ада - атеист на месте том.
Неожиданно ворвался, подобрал такой момент.
Телевизором назвался, предоставил документ.
Как кумир он появился, чтоб порядок изменить:
Сразу он распорядился все иконы удалить.
В коммунальные квартиры влез и в частные дома:
Сексуальные картины смотрит жадно детвора.
От утра до полуночи за волной бежит волна...
Ум и сердце, слух и очи помрачает сатана...
Ежедневная программа передышки не дает
Учтено до милиграмма: бес и пляшет и поет...
Устремили все на свете свои взоры на экран...
Смотрят взрослые и дети передачи со всех стран.
Медицина доказала - телевизор губит всех.
Оттого детей дебильных стало много в этот век:
Нервы, психику и зренье нарушает этот враг.
От экрана излученье диабет дает и рак.
Вызываются давленье, белокровье, гепатит.
Организма разрушенье и ... на водку аппетит!
Молодежь вся развратилась по программе сатаны.
В дармоедов превратилась - паразитов для страны.
Неспокойно в каждом доме - бес стоит в углу святом.
Беззаконье, как в Содоме, совершается кругом.
Если б встали наши предки из прошедших всех веков.
Посмотрели б, как их детки превратилися в шутов:
В цирке клоунов не надо, они - весь теперь народ...
Жизнь - сплошная клоунада, народ - нравственный урод...
Извращены вкусы, моды, отношения людей
Все одеты как уроды и похожи на зверей!
Современные все моды демонстрирует экран-
Не бывало таких сроду: посмотреть, так стыд и срам !
Как мужчины ходят дамы: в брюках, джинсах, без волос.
"Кто ты, папа или мама?"- задает дитя вопрос.
Современные девцы потеряли Божий страх:
Размалеваны их лица, с папиросами в зубах.
В плавках, шортах и лосинах - модно стало им ходить.
Не увидишь платьев длинных - стыдно их теперь носить.
Люди стали как уроды, под влиянием страстей.
Под влияньем дикой моды, насмотревшись "новостей"
Появились наркоманы удалившись от Христа.
Опустели их карманы и душа у них пуста!
Для святой беседы с Богом был священный уголок.
Телевизор своим рогом все иконы уволок.
Уж не теплится лампада как в былые времена.
Этот идол - слуга ада - злые сеет семена.
У экранов воспитались развратились до конца.
Скверным ядом напитались их растленные сердца.
Молодежь воспринимает быстро всяческий порок:
Телевизор развращает - вредный ей дает урок.
Появились наркоманы рекетиры и бомжи:
Рекламируют экраны все, что вредно для души!
Растлевают ум и душу молодежи с малых лет.
Кришнаиты, йоги, ушу, проповедники всех сект.
Молодежь недальновидна, измельчал их интерес.
Цель их жизни незавидна: телевизор, водка, секс.
Патриотами и златом славна русская страна.
При царях была когда-то, а сейчас она пуста.
Вся разграблена до грамма, обездолен в ней народ.
Смотрит он "ТВ" программы, как безумный водку пьет.
Пьют все: женщины, мужчины, "золотая молодежь"
По нужде и без причины - "что посеешь, то пожнешь"
Довели до анархизма управители страны.
Закрываются заводы, комбинаты и цеха -
Пресловутая "свобода" всех доводит до греха.
Продается Русь Святая, оптом в розницу, за так...
Для своих земля чужая: русский - бедный в ней батрак.
Управляют мафиози капиталом и страной.
А простой народ льет слезы от политики такой.
Телевизор предназначен отвлекать умы людей.
От политики, от Храма, патриотических идей!
Спортом, роком, дикой модой молодежь отвлечена.
От святой молитвы Богу - в ад она обречена!
Для святой молитвы Богу уголок священный был.
Но святое все забыто - телевизор всех пленил ...
Патриотов уж не надо - отошли те времена.
Этот идол - агент ада - злые сеет семена...
Сатанизма цель и планы "уничтожить род людской"
Наводняются экраны экстрасенсов силой злой.
Колдуном и чародеем одурманен человек -
"Экстрасенсами" злодеи называются в наш век.
"Исцелители" с экрана растлевают организм:
И гипнозом и обманом сокращают людям жизнь.
Люди Божьи! Опасайтесь экстрасенсов-колдунов.
И святыней ограждайтесь от сих видимых врагов!
Экстрасенсы забирают всю энергию у вас.
И себя подзаряжают на определенный час.
Всем известно: Кашпировский, Джуна-ведьма и Чумак-
"Лечат" силою бесовской, отправляют души в ад!
Народ кинулся к экрану, чтоб здоровье получить.
И забыл дорогу к Храму, где душе и телу жить.
Один Бог дает здоровье, исцеляет и живит.
Утешает душу в горе и на помощь к нам спешит!
В Боге - радость, мир душевный, в Храме - вечно Дух Святой.
Благодатью неизменной он дает душе покой.
Телу - здравие и крепость, уму - мудрость Божий страх.
Ко спасению нам ревность и успех во всех делах.
Сестры, братия покайтесь и вернитесь ко Творцу.
Поскорее возвращайтесь к Богу нашему - Отцу!
И как блудного же сына примет нас предвечный Бог.
Заблуждения и вины - все простит его любовь!
Телевизоры изгоним из жилищ скорей своих.
Силу вражию прогоним а в углах былых святых.
Вновь иконы мы повесим засветим лампады в них.
И огнем мы тем осветим лики Бога и Святых!
Жизнь земная скоротечна, ненадолго нам дана.
Нашу душу подготовить к вечной радости должна.
Смысл и цель земной сей жизни: "не от жизни все хватать"
Но готовиться к Отчизне, где нам вечно пребывать.
Вечно радоваться духом и бессмертною душой.
Воскрешенны святым духом во юдоли неземной.
Будем с Богом веселиться - здравы телом и душой-
Благодатью в нас вселится Отец, Сын и Дух Святой.

Аминь.
(Игумен Виссарион Остапенко)

_________________
Если человек в состоянии посмеяться над собой, это говорит о его внутренней свободе. (Чулпан Хаматова)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Українці проти телевізора
СообщениеДобавлено: Вт фев 08, 2011 3:24 am 
Не в сети
Магистр
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вт сен 19, 2006 7:51 am
Сообщения: 11013
Откуда: C.-Петербург
Благодарил (а): 965 раз.
Поблагодарили: 2108 раз.
Кредо: Dum spiro spero
Пол: Муж
Облегченный вариант стиха.
Пред иконою лампада
Не горит в углу святом.
Поселился слуга ада -
Атеист на месте том.
Молодежь вся развратилась,
По программе сатаны
В дармоедов превратилась,
В паразитов для страны.
Неожиданно ворвался,
Подобрал такой момент,
Телевизором назвался,
Предоставил документ.
Неспокойно в каждом доме,
Брат для брата стал врагом,
Беззаконье, как в Содоме,
Совершается кругом.
От утра до полуночи
За волной бежит волна,
Ум и сердце, слух и очи
Помрачает сатана.
Никакого "гуманизма"
Телевизор не дает,
Лишь в угоду атеизму
Он и пляшет, и поет.
Устремили все на свете
Свои взоры на экран,
Смотрят взрослые и дети
Передачи со всех стран.
Всяки новшества и моды
Вредоносны для детей.
Люди стали как уроды
Под влиянием страстей.
Временами от испуга
Дети жутко вопиют,
Возмущается супруга:
"Что за чушь передают?"
Появились наркоманы,
Удалившись от Христа,
Опустели их карманы,
И душа у них пуста.
Ежедневная программа
Передышки не дает,
Учтено "до миллиграмма":
Бес и пляшет и поет.
Для святой беседы с Богом
Был священный уголок.
Телевизор своим рогом
Все иконы уволок.
От молитвы отвлекает
Этот злостный лиходей,
На преступность он толкает
Одураченных людей.
Уж не теплится лампада,
Как в былые времена,
Этот идол - слуга ада -
Злые сеет семена.

(Игумен Виссарион)

_________________
Если человек в состоянии посмеяться над собой, это говорит о его внутренней свободе. (Чулпан Хаматова)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 

Часовой пояс: UTC + 3 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB